Велики петак у Суботици и Сомбору

У ванредној ситуацији у којој се нашла наша земља због ширења вируса корона, на Велики петак, 17. априла 2020. године, у Световазнесењском храму у Суботици, уз уважавање мера Владе Србије, у јутарњим часовима братство наведеног храма служило је Царске часове, те вечерње са изношењем плаштанице, статије.
После трократног опхода око храма, плаштаница, која представља Гроб Христов, унесена је у Световазнесењски храм, који нас позива и надаље на смирење и трпљење.

[carousel_slide id=’11761′]

У храму Светога великомученика Георгија у Сомбору, вечерње Великог петка са изношењем плаштанице, као и јутaрњу службу Велике суботе су служили: протојереј Александар Лазић, протонамесник Саво Николић и протонамесник Бранислав Шијачић, уз саслужење ђакона Александра Верића.

[carousel_slide id=’11784′]