Чинимо добро да нам не досади

У светлости дивног празника Благовести, Добротворна служба Епархије бачке Владика Платон Атанацковић је, у сарадњи са Катихетским одбором Епархије бачке и парохијским свештеницима, и ове седмице даривала пакете са основним животним намирницама старијим суграђанима, који су због епидемије вируса корона лишени слободе кретања, као и вишедетним породицама.

С обзиром на то да је пред нама радосни празник Христовог Васкрсења, Празник над празницима, та чињеница нас додатно обавезује као хришћане да ово време благословеног поста, кроз жртвену љубав према Богу и човеку, чинимо добро да нам не досади. Управо је Љубав према Богу и човеку многобројним средњошколцима и студентима била мотив да, кроз волонтерски рад и ангажман у Добротворној служби, стечено знање на часовима веронауке примене на делу, казао је презвитер Лазар Мајсторовић, управник Добротворне службе Владика Платон Атанацковић.

[carousel_slide id=’11308′]