Ангажман Добротворне установе Епархије бачке „Владика Платон Атанацковићˮ

Током ванредног стања изазваног епидемијом вируса корона, Епархија бачка Српске Православне Цркве настоји да – преко својих црквених општина и парохија, Катихетског одбора и Добротворне службе Владика Платон Атанацковић, уз сагласност општинских кризних штабова – укаже помоћ свима којима је помоћ потребна.
Представници Добротворне службе Владика Платон Атанацковић свакодневно су на терену, међу људима, и одговарају многим изазовима који се постављају током ванредног стања у којем се нашла наша земља. Из наведене службе поручују да је социјални ангажман Цркве у савременом друштву начин да се на делу покажу љубав, милосрђе и друштвена одговорност.

[carousel_slide id=’10801′]

У току је пружање помоћи потребитима у Новом Саду и околини, а презвитер Лазар Мајсторовић, управник службе, позива све оне који су сами и нису у могућности да се у овим тешким данима старају о себи и својим основним потребама да се јаве на број телефона 064/800 27 64 и дежурни телефон број 021/402 403.