Пастирска брига московског свештенства према угроженим парохијанима

У складу са циркуларним писмом Митрополита воскресенског господина Дионисија, првог викара Патријарха московског и све Русије, упућеног 23. марта 2020. године старешинама и свештеницима храмова, намесницима и игуманима престоних, ставропигијалних манастира, благословено је да покажу посебну пастирску бригу за парохијане који припадају групи са повишеним ризиком од заразе вирусом корона. Према наведеном документу, таквим парохијанима је благословено да, придржавајући се мера наложених од стране градских власти, до 10. априла ове године молитве савршавају у својим домовима, а да се, по жељи и мери неопходности, обрате најближој парохији са молбом да им пошаље свештеника који ће у њиховом дому савршити свете Тајне исповести и Причешћа. Такође, свештенству је наложено да организује дежурства ради савршавања светих Тајни у домовима старијих верника и лица са хроничним болестима.

Извор: http://www.patriarchia.ru
(Приредила вероучитељица Јелена Лалић)