Промењена сатница вечерњих богослужења у новосадским храмовима

У Републици Србији су 18. марта 2020. године, од 10 часова, ступиле на снагу нове мере Владе Србије које се односе на ограничење слободе кретања, а које су уведене у циљу заштите људских живота и спречавања ширења опасне короновирусне заразе.

Према новоуведеним мерама Владе, свим особама старијим од 65 година забрањен је излазак на улицу у урбаним срединама, а у местима која имају мање од 5.000 становника, мера се односи на оне изнад 70 година. Од 20 часова до пет ујутру нико не може напоље, осим надлежних органа и оних који имају радну обавезу у трећој смени.

Поступајући у складу са упутствима државних органа, Епархија бачка Српске Православне Цркве саопштила је да ће – почев од 19. марта, па до даљег – вечерња богослужења у свим храмовима у Новом Саду бити померена за један сат уназад, односно да ће од понедељка до петка, као и недељом, вечерња богослужења почињати у 17 часова.

Саопштење за јавност Светог Архијерејског Синода