Слава храма у Товаришеву

У петак, 7. фебруара 2020. године, у Товаришеву је прослављена храмовна и сеоска слава, Свети Григорије Богослов.

Патрон храма је прослављен свечаним богослужењима: празничним бденијем уочи славе и евхаристијским сабрањем, којим је началствовао протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење протопрезвитера Славка Протића, пароха у Оџацима, и ђакона Николе Дувњака. У продужетку свете Литургије, извршен је трократни опход око светог храма и служен помен уснулим свештенослужитељима, ктиторима и парохијанима товаришког светог храма.
Вечерњим богослужењем, на коме су освештани славски дарови, началствовао је протонамесник Милан Узуров, парох у храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци. Овогодишњи кум храмовне славе био је г. Недељко Ћулибрк.

[carousel_slide id=’9210′]