Најава: У Бечеју обележавање 78-годишњице Рације у Бачкој

Централни помен у знак сећања на невино страдале Србе, Јевреје и Роме у злогласној јануарској Рацији у јужној Бачкој, биће одржан 3. јануара 2020. године у Бечеју.

У храму Светога великомученика Георгија у Бечеју, са почетком у 11,30 часова, парастос невиним жртвама Рације у Бачкој служиће Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј, уз саслужење Епископа мохачког г. Исихија и свештенства Епархије бачке.

О програму обележавања 78-годишњице Рације у Бачкој за Радио-Беседу је говорио протопрезвитер Дејан Станојев, архијерејски намесник бечејски.

Рацијa је почела 4. јануара у Чуругу и настављена је и у другим мeстима Бачке: Госпођинцима, Шајкашу, Ђурђеву, Мошорину, Тителу, Србобрану, Локу, Гардиновцима, Вилову и Жабљу.