Литургијско сабрање у Жабљу

У недељу Светих Праотаца, 29. децембра 2019. године, протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други и настојатељ Светосавског храма у Новом Саду, служио је свету Литургију у храму Преноса моштију Светога Николаја Мирликијског у Жабљу, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва жабаљског.

Беседећи по прочитаном јеванђелском зачалу, прота Бранислав је указао на улогу Цркве у свету и на њену спасоносну мисију. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина Иринеја, житељи Жабља и осталих места архијерејског намесништва жабаљског имали су прилику да се, у току литургијског сабрања, поклоне и целивају честицу моштију Светога Саве, која је свечано дочекана испред жабаљске светиње.

У години прослављања великог јубилеја – осам векова аутокефалије Српске Православне Цркве, у свим парохијама архијерејског намесништва жабаљског уприличене су пригодне свечаности.

[carousel_slide id=’6966′]