У Москви служен Чин примања у Цркву отпалих од православне вере

Неколико пута годишње у Преображењској цркви у Москви, у којој се налази чувена икона Богородице Свих жалосних радост, бива служен посебан чин за оне православне хришћане који су крштени, али су се одрекли своје вере и постали чланови разних секти, а онда су, схвативши своју заблуду, одлучили да се поново врате Христу. Чин примања у Цркву отпалих од православне вере служио је Митрополит волоколамски г. Иларион (Алфејев). Пре савршавања овог молитвеног чина одржани су вишемесечни припремни разговори са онима који желе да се врате под окриље Православне Цркве. Обраћајући се покајницима, митрополит Иларион је навео да сви лажни учитељи имају једно заједничко: не подучавају истину већ лаж, и воде људе не у Царство Божје већ у вечну пропаст. Митрополит је изразио наду да ће проживљено искуство покајницима бити од помоћи да не буду поново преварени.

Желео бих да увек чврсто држите свету православну веру. Да се ​​више не би спотицали, свакодневно читајте свето Јеванђеље, његово тумачење које су писали свети Оци и савремени православни теолози. Читајте дела светих Отаца и другу православну литературу, рекао је митрополит Иларион.

Извор: https://orthochristian.com
(Приредио презвитер Александар Поповић)