У Сомбору обележен Међународни дан слепих

Поводом обележавања Међународног дана особа са инвалидитетом, Удружење слепих Сомбор угостило је 6. децембра 2019. године и наградило ученике основних школа са подручја Сомбора, који су узели учешће на литерарном конкурсу са темом „Јутра без свитања“.

Награђенима су се обратили г.  Слободан Славујевић, председник Удружења, г. Славко Јеловац, координатор за културу, госпођа Душанка Голубовић, градоначелница Сомбора, као и госпођа Мила Куран. Захваљујући Граду Сомбору и Црквеној општини сомборској Удружење слепих Сомбор своје активности од недавно спроводи у новим просторијама.

Захваљујући вољи Српске Православне Цркве и вашем заједничком договору имали смо прилику да унапредимо овај простор и вама ставимо на располагање. Свесни смо околности у којима сте до сада радили, али увек треба гледати унапред и мислим да је ово добро решење. Имате велику подршку да просторије користите, да се дружите и да спроводите како оне досадашње тако и нове активности које ће Град препознати и подржати, истакла је госпођа Душанка Голубовић, градоначелница Сомбора.
Захвалнице су уручене протонамеснику Сави Николићу, архијерејском намеснику сомборском, и госпођи Голубовић.

Списак награђених радова

Нижи разреди:

1. место – Марко Брдар, IV-a, ОШ 22. октобар, Бачки Моноштор, учитељица: Љиља Пашић.

2. место – Борис Плавшић, IV-б, ОШ 22. октобар, Бачки Моноштор, учитељица: Драгана Галовић.

3. место – Анђела Воркапић, IV-a, ОШ Никола Тесла, Кљајићево, учитељица: Ружица Вукелић.

Виши разреди:

1. место – Марта Малешевић, VII-2, ОШ Бранко Радичевић, Стапар, наставник: Тамара Бањац.

2. место – Ивана Ђурђев, VII-1, ОШ Бранко Радичевић, Стапар, наставник: Тамара Бањац.

3. место – Бруно Плавшић, VI-а, ОШ 22. октобар, Бачки Моноштор, наставник: Бранко Ћурчић.

Специјална награда: Даница Каралић, VI разред, ОШ Никола Вукићевић, Сомбор, ментор-наставник: Славица Плац.

[carousel_slide id=’6061′]