Свечана академија у Стапару

Поводом обележавања осам векова аутокефалности Српске Православне Цркве, а у оквиру  манифестације Световаведењски дани, у Основној школи Бранко Радичевић у Стапару одржана је свечана академија под називом „Аутокефалност Српске Православне Цркве и Православље код Срба“. Свечаности су присуствовали свештеници Епархије бачке на челу са протонамесником Савом Николићем, архијерејским намесником сомборским, челници Месне заједнице Стапар, гђа Јелена Милић, директорка Основне школе Бранко Радичевић, и верни народ.

Презвитер Милан Цирар, парох стапарски, на почетку свечаности одржао је уводни говор поводом обележавања 800-годишњице аутокефалности наше помесне Цркве, а затим су чланови дечјег хора при Световаведењском храму и ученици Православног казихизиса – песмом, рецитацијом и сликом – дочарали значај догађаја добијања аутокефалности Српске Православне Цркве и изузетан допринос Светога Саве, првог Архиепископа српског. Сценарио за свечану академију написао је вероучитељ Дарко Пајић, а наратори су били Никола Савин и Николина Ђуришић. Хором је дириговала Љиљана Савин.

[carousel_slide id=’5844′]