У Бођанима и Вајској прослављена 800-годишњица аутокефалности Српске Православне Цркве

Прослава великог јубилеја – 800 година од добијања аутокефалности наше помесне Цркве, одржана је у Вајској и Бођанима у склопу припреме за празник Ваведења Пресвете Богородице –  храмовне славе манастира у Бођанима.

У недељу, 1. децембра 2019. године, јерођакон Козма, сабрат Светоархангелске обитељи у Ковиљу, одржао је предавање на тему „800 година самосталности Српске Православне Цркве и савремено поимање аутокефалије“.

Пригодна академија и изложба дечјих радова у част великог јубилеја одржана је у понедељак, 2. децембра 2019. године, у Основној школи Алекса Шантић у Вајској. Учесници у програму били су ученици наведене школе, који су чланови музичко-литерарног друштва Свети Сава, а предвођени су гђом Блаженком Давидовић и вероучитељицом Аном Тривић. Протонамесник Синиша Тривић, надлежни парох, произнео је пригодну беседу и поздравио присутне госте, међу којима је био и господин Боро Антонић, председник Општине Бач.

[carousel_slide id=’5860′]