Уведен у дужност нови парох у Горњем Ковиљу

Протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, служио је свету Литургију 1. децембра 2019. године, у Световазнесењском храму у Горњем Ковиљу. Након Литургије отац Бранислав је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја о постављењу јереја Живка Рајиновића за привременог пароха при Световазнесењском храму у Горњем Ковиљу.

Отац Бранислав је новопостављеном пароху пожелео свако добро и благослов од Господа, уз жељу да свештенички труд настави и умножи на корист наше свете Цркве и вернога народа у Горњем Ковиљу, и да му та трудољубивост буде на спасење. У име Црквене општине горњоковиљске и верникâ овога места, добродошлицу оцу Живку пожелео је и јереј Иван Спасевски, бивши парох горњоковиљски.

[carousel_slide id=’5819′]