УВОЂЕЊЕ У ДУЖНОСТ НОВОГА ПАРОХА У ТЕМЕРИНУ

Протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, служио је вечерње богослужење 1. децембра 2019. године, у храму Светога великомученика Георгија у Темерину.

По завршетку вечерњег богослужења отац Бранислав је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу презвитера Ивана Спасевског за пароха прве парохије при храму Светога Георгија. Архијерејски намесник новосадски други је пожелео добродошлицу новопостављеном пароху и плодоносан рад на новој парохији.

Отац Иван је заблагодарио владици Иринеју на указаном поверењу, уз обећање да ће се трудити да то поверење оправда својом службом и преданим радом на Њиви Господњој. У име Црквене општине протојереј Миленко Поповић изразио је добродошлицу протојереју Браниславу Мркићу, као и новопостављеном пароху којем је пожелео много успеха у даљем пастирском раду.

[carousel_slide id=’5782′]