Међународна конференција „Монаштво и савремени свет“

Посланство које чине епископи, игумани и игуманије манастирâ Руске Православне Цркве допутовало је, 26. новембра 2019. године, на Кипар, где ће бити одржана међународна конференција под називом „Монаштво и савремени свет“. Наведена конференција биће одржана, по други пут, у организацији митрополијâ на Кипру и Одељења за манастире и монаштво при Светом Архијерејском Синоду Руске Православне Цркве. Циљ оваквих конференција је даље усавршавање, као и проучавање локалних монашких предања у земљама словенског и грчког света.

Услед процвата монаштва у државама некадашњег Совјетског Савеза, међу православним житељима истих држава појавило се велико интересовање и жеља за обновом монашког предања.

Прошлогодишња конференција одржана је са великим успехом. Овогодишњи симпосион ће бити одржан у дворани при храму Светога Прокопија (метох манастира Кикоса) у Лефкозији, 28. и 29. новембра 2019. године. Посланство Руске Православне Цркве чини више од четрдесет чланова.

Извор: https://www.romfea.gr
(Приредио Милан Бандобрански)