Храмовна слава у Силбашу

На празник Светога Јована Златоуста, у уторак, 26. новембра 2019. године, у Силбашу је прослављена храмовна слава. На бденију уочи празника началствовао је протопрезвитер Александар Лазић, парох у Сомбору, уз саслужење тројице свештеника.

На дан празновања храмовне славе, на светој Литургији началствовао је протопрезвитер Бране Миловац, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Бачке епархије. Беседећи по прочитаном јеванђелском зачалу, отац Бране је поучио присутне о животу светога Јована Златоуста. Након трократног опхода око храма извршено је освећење Часног Крста изнад олтарске апсиде, чију позлату су даривали кумови овогодишње храмовне славе. Литургији су присуствовали ученици Православног катихизиса, предвођени својом вероучитељицом.

На вечерњем богослужењу началствовао је протонамесник Драгољуб Клисарић, парох бегечки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Након вечерњег богослужења благосиљани су славски дарови – колач и кољиво. Благољепије о храмовној слави својим појањем су улепшали појци из Бачке Паланке.

Овогодишњи црквени кум био је господин Зоран Ивичић са породицом, а залог кумства за следећу годину преузео је господин Јован Пејак.

[carousel_slide id=’5534′]