ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У ВИЛОВУ

На празник Светогa краља Стефана Дечанског, у недељу, 24. новембра 2019. године, житељи Вилова прославили су храмовну славу.

Светом Литургијом началствовао је протопрезвитер-ставрофор Миливој Мијатов, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протопрезвитера Миладина Бокорца, архијерејског намесника жабаљског, презвитерâ Милана Цирара, пароха стапарског, и Даниела Кобиљског, надлежног пароха. После прочитаног јеванђелског одељка отац Миладин је говорио о личности светитеља Стефана Дечанског и честитао је храмовну славу верном народу Вилова. Након трократног опхода око храма служен је помен ктиторима и приложницима.

Умилним појањем празнично сабрање увеличали су ученици Карловачке богословије, а богослужењу је присуствовао и г. Данко Панић, председник Месне заједнице Вилово, као и представници Заједнице за психосоцијалну рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности „Земља живих“. По отпусту, надлежни парох уручио је црквено-општинске захвалнице добротворима који су помогли обнову храма и установама са којима Црквена општина Вилово има успешну сарадњу.

Вечерњим богослужењем началствовао је протопрезвитер Иван Вачик, парох гардиновачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Овогодишњи кум храмовне славе био је господин Саво Ђурић, а залог кумства за следећу годину преузео је господин Коста Панић.

У оквиру прославе престоног празника храма у Вилову додељене су награде и похвале учесницима наградног конкурса уприличеног поводом јубилеја – 800 година самосталности Српске Православне Цркве.

[carousel_slide id=’5412′]