Празник Светих мученика Сергија и Вакха у Жабљу

На празник Светих мученика Сергија и Вакха, у недељу, 20. октобра 2019. године, служени су света Литургија и помен задужбинарима на гробљу у Жабљу, у параклису који је посвећен овим добропобедним мученицима за веру. Литургију је служио протопрезвитер Милан Ђурић, уз присуство родбине породице Грбић и вернога народа.
Параклис на жабаљском гробљу је задужбина Милорада и Велинке Грбић из Жабља, чији су земни остаци ту и сахрањени, а ктитор храма је њихова кћи, др Ружица Грбић, офталмолог.

Параклис посвећен светитељима Сергију и Вакху подигнут је 2001. године, а исте године, дана 27. маја, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј освештао је ову богомољу и светим антиминсом доделио благослов за служење свете Литургије.

[carousel_slide id=’3621′]