У ДЕСПОТОВУ ОДРЖАН КВИЗ ЗНАЊА ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА 800 ГОДИНА САМОСТАЛНОСТИ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

У оквиру манифестације Дечја недеља, 27. септембра/10. октобра 2019. године, када наша света Црква молитвено прославља светог мученика Калистрата, ученици предметне наставе Основне школе Браћа Новаков у Деспотову учествовали су у квизу „800 година аутокефалности Српске Православне Цркве“. Задаци у квизу обухватали су тематику светородне лозе Немањића кроз игре: питалице, детектив и преметаљка. Овим квизом деца предвођена својом вероучитељицом Станиславом Темеринац обележила су велики јубилеј наше свете Цркве – осамстоту годишњицу самосталности Српске Цркве, подсетивши се својих славних предака. Квизу је присуствовао протонамесник Никола Темеринац, надлежни парох, као и наставници, а по завршетку свечаности деци су уручени пригодни дарови.

[carousel_slide id=’3153′]