ПРОСЛАВА ВЕЛИКОГ ЈУБИЛЕЈА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

После свенародне прославе јубилеја Српске Православне Цркве у Жичи, архијереји наше помесне Цркве, међу којима је и Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Исихије, посетили су Пећку Патријаршију и Високе Дечане у оквиру обележавања јубилеја – осам векова аутокефалије Српске Архиепископије.

У историјском седишту Српске Православне Цркве – Пећкој Патријаршији, у уторак, 8. октобра, служена је света архијерејска Литургија, док ће свечана академија у Центру Сава у Београду бити одржана вечерас од 20 часова.

У завршници централне прославе јубилеја Српске Архиепископије, у среду, 9. октобра, у Музеју Српске Православне Цркве у Београду, биће одржана и јединствена изложба Осам векова уметности под окриљем Српске Православне Цркве. Поставка обухвата уметничко-црквене предмете од 13. до 20. века, из ризница Пећке Патријаршије и Високих Дечана, а који потичу са свих простора на којима су Срби живели. Отварање изложбе је заказано за 18 часова.