У Парагама прослављена храмовна и сеоска слава

На дан празновања Рођења Пресвете Богородице, 21. септембра 2019. године, у Парагама је свечано прослављена храмовна и сеоска слава. Молитвено прослављање Мале Госпојине почело је празничним бденијем, које је служио презвитер Томислав Живковић, надлежни парох. На дан Празника свету Литургију служио је протопрезвитер Бране Миловац, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење четворице свештеника и једног ђакона. У својој беседи, отац Бране је, између осталог, казао: У овом дану рођења Пресвете Богомајке, молимо се њој да нас узме и заштити под свој омофор, под своје окриље, да, живећи у овом животу, живимо достојно живота свакога човека хришћанина и православца, а то подразумева – у миру и слози, у љубави и праштању. Честитајући празник, отац Бране је изразио молитвену жељу да се радови на обнови храма приведу крају, да свети храм буде огледало наше вере, место сабрања, љубави и молитве. У продужетку свете Литургије извршен је трократни опход и помен упокојеним парохијанима, ктиторима и приложницама храма у Парагама.

Вечерње богослужење, у оквиру којег су благосиљани славски колач и кољиво, служио је протопрезвитер Александар Лазић, парох сомборски. Овогодишњи црквени кум био је господин Милета Аничин, председник Црквене општине, а кумство за наредну годину прихватио је господин Сава Попов из Парага. Изградња храма у Парагама почела је 1805. године, а завршена 1825. године. Тренутно се врше радови на изградњи Светосавске дворане при храму.

[carousel_slide id=’2288′]