Мисионарски подухват у Митрополији новосибирској

У организацији Митрополије новосибирске, ове седмице почела је добротворна мисионарска акција под називом „За духовни препород Русије“. Реч је о добротворној акцији духовно-образовног и социјалног карактера, која се, на иницијативу Митрополије новосибирске, реализује већ више од двадесет година, почев од 1995. године. У овом мисионарском подухвату сваке године учествују свештенослужитељи, лекари, радници запослени у установама културе, као и многе јавне личности.

Поводом почетка овогодишње акције, 9. септембра 2019. године, Митрополит новосибирски и бердски г. Никодим служио је молебан за све учеснике који ће до најудаљeнијих и тешко приступачних крајева путовати возом, као и у броду-цркви. У многим удаљеним местима широм Новосибирске регије још увек нису основане парохије, те је ово јединствена прилика за житеље таквих крајева да се сретну са свештеником, да добију благослов, да се помоле на богослужењима и да учествују у светим Тајнама Цркве. Благословивши учеснике акције, Митрополит Никодим је истакао да се у таквој мисионарској делатности пројављују брига и старање за све људе, без обзира на њихов узраст, вероисповест или социјални статус. Много тога можемо да учинимо када сви заједно преузмемо на себе обавезу да укажемо помоћ човеку. Најважнија мисија јесте то да човек осети да се о њему води брига, казао је Митрополит новосибирски и бердски, напоменувши да је становницима многих сеоских насеља потребна социјална, духовна и медицинска помоћ. Током наведене мисионарске акције учесници ће посетити 49 насељених места у седам округа Новосибирске регије, где је настањено око 14 хиљада становника.

Извор: http://www.patriarchia.ru
(приредила Информативна служба Епархије бачке)