Oсвећење Eпархијског центра у Карловцу

Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије началствовао је светом архијерејском Литургијом 1. септембра 2019. године, у недељу једанаесту по Педесетници, у Саборном храму Светог оца Николаја Мирликијског у Карловцу. Његовом Високопреосвештенству саслуживали су епископи: зворничко-тузлански Фотије, осечкопољски и барањски Херувим и горњокарловачки Герасим, као и свештенство Митрополије загребачко-љубљанске и Епархије горњокарловачке. По завршетку Литургије, Митрополит Порфирије је истакао да враћањем народа тог краја Православној вери долази до свеукупног преображаја, о чему сведоче како Саборни храм у Карловцу, тако и новоизграђени Епархијски центар. Тајна Царства небеског је у нашим међусобним односима. Без опроштаја целокупно наше постојање бива обесмишљено, навео је Митрополит загребачко-љубљански.

Епископ Фотије је освештао зграду новог Епархијског центра и дворану при Црквеној општини.

Домаћин молитвеног сабрања – владика Герасим, истакао је да је мали труд живота нашег, а велико и бесконачно добро које за собом остављамо.

[carousel_slide id=’1641′]

Извор: www.eparhija-gornjokarlovacka.hr

(приредила Информативна служба Епархије бачке)