Поклоничко путовање верникâ из Стапара, Товаришева и Ветерника

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у петак и суботу, 17. и 18. јуна 2022. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верни народ из Стапара, Товаришева и новосадског насеља Ветерник, походио је знамените светиње Црне Горе и приморја.

Предвођени протопрезвитером Предрагом Билићем, настојатељем Светосимеоновског храма у Ветернику, и презвитером Ђуром Родићем, настојатељем Световаведенског храма у Стапару,  поклоници су посетили манастире Ждребаоник, Подмаине, Режевић, Куманицу и Острог, где су учествовали на евхаристијском сабрању крај моштију светог Василија Острошког. Поред наведених манастира, поклоници су посетили и Саборни храм Васкрсења Христова у Подгорици.