Најава: „Светојовановски дани” у Надаљу

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Надаљу, поводом славе Светојовановског храма, организује духовне свечаности под називом „Светојовановски дани”.

Отварање свечаности биће уприличено у четвртак, 1. јула 2021. године, изложбом  ликовних радова ђака православног катихизиса, а затим се настављају у суботу, 3. јула 2021. године, наступом црквеног хора „Свети Георгије” из Бечеја и Културно-уметничког друштва „Ивањско цвеће” из Надаља. У недељу, 4. јула 2021. године, биће одржана изложба икона сликара Милисава Павловића из Врбаса, а у понедељак, 5. јула 2021. године, биће одржано предавање протојереја Јована Милановића, ректора Карловачке богословије, на тему: „Свети Јован – Пророк и Претеча благодати”.

Црквена општина у Надаљу позива све вернике да својим присуством увеличају духовну радост у свечарским данима.