Свеноћно бденије и света Литургија у храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду

У недељу, 30. септембра / 13. октобра 2024. године, у навечерје празника  Покрова Пресвете Богородице, у храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду служено је свеноћно бденије са светом Литургијом.

На свеноћном бденију богослужили су: протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, протонамесник Негослав Бељански, парох футошки, презвитер Бранко Милосављев, парох будисавски, и свештенослужитељи храма Светих Кирила и Методија. Благољепију богослужења својим умилним појањем допринели су полазници Школе појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској. По завршетку свете Литургије, прота Бранислав се обратио пригодном беседом, поучивши верни народ о значају спасења.