Одржано предавање у Ветернику

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у суботу, 28. септембра 2024. године, у храму Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику, протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, духовник Терапијске заједнице „Земља живихˮ, одржао је предавање на тему „Земља живих – школа животаˮ.

Поред свештенства и верног народа, међу сабранима на предавању присутни су били неколико бивших и садашњих штићеника терапијске заједнице која у окриљу Епархије бачке успешно делује и врши своју мисију приводећи људе у заједницу са Господом. Предавач је у оквиру излагања указао на важност деловања терапијске заједнице „Земља живихˮ, нагласивши да је смисао заједнице и њеног деловања враћање целовитости у човеково биће, што је једино могуће кроз Господа Који је савршени Лекар душе и тела.

Овим предавањем завршен је циклус духовних свечаности које је Црквена општина у Ветернику уприличила поводом прве годишњице великог освећења храма Преподобног Симеона Мироточивог.