Почетак радова на поправци крова другог парохијског дома у Сивцу

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у среду, 25. септембра 2024. године, отпочели су радови на санацији крова другог парохијског дома у Сивцу.

Прва фаза обнове овог здања подразумева санацију крова конзерваторско-рестаураторске радове на крову, постављање новог црепа, опшивки и олука на дому. Здање другог парохијског дома се налази у порти Светониколајевског храма и стављенo је под заштиту Покрајинског завода за заштиту споменикâ културе из Петроварадина, који је израдио пројекат радова и вршиће стручни надзор над извођењем радова. Материјална средства за радове обезбеђује Црквена општина Сивац, уз помоћ Министарства правде Републике Србије – Канцеларије за сарадњу са Црквама и верским заједницама.