Заветна слава у Шајкашу

На празник Светих праведних Јоакима и Ане, у недељу, 9/22. септембра 2024. године, прослављена је заветна слава села Шајкаш. У храму Светог великомученика Димитрија у Шајкашу, светом Литургијом је началствовао протонамесник Даниел Кобиљски, парох сивачки, уз саслужење свештенства и ђаконства Епархије бачке. По прочитаним јеванђелским зачалима, отац Даниел је беседио о значају празника и о животима светих Јоакима и Ане. После заамвоне молитве је извршен  трократни опход око светог храма.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Остоја Нијемчевић, парох доњоковиљски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења је извршен чин благосиљања славских дарова, а потом је протонамесник Стојан Марић, парох у Локу, беседио о улози Пресвете Богородице у животу хришћанâ и значају празника за вернике у Шајкашу. Овогодишњи славски кумови, породица Саве Кованушића, предали су залог кумства за наредну годину Горану Петровићу из Шајкаша.