Храмовна слава у Будисави

У недељу, 2/15. септембра 2024. године, свечано је прослављен престони празник храма у Будисави – празник Сабора српских светитеља. Празничним бденијем је началствовао протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном богослужењу, прота Ђорђе се обратио сабраном народу пригодном беседом. Презвитер Бранко Милосављев, парох будисавски, честитао је свим сабраним верницима храмовни празник, а свештенству је захвалио на томе што су присуством и молитвом увеличали навечерје престоног празника.

На дан празника, свету Литургију је служио протојереј Бране Миловац, парох новосадски, уз саслужење протонамесника Владимира Марковог, пароха каћког, и Бранка Милосављева, пароха будисавског. По прочитаним јеванђелским одељцима, прота Бране је одржао пригодну и надахнуту беседу, поучивши верни народ. По заамвоној молитви је служено молепствије о почетку школске године.

Вечерњим богослужењем и чином благосиљања славских дарова началствовао је протојереј-ставрофор Иван Вачик, парох гардиновачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршетку богослужења, г. Драган Јоветић, кум овогодишње славе, предао је залог кумства за наредну годину г. Недељку Бајић, честитавши њему и његовој породици. Прота Иван се сабраним верницима обратио пригодном беседом, а отац Бранко је захвалио на поучној и надахнутој проповеди, свим свештенослужитељима на саборној молитви, вернима честитао празник, а кумовима пожелео да их Господ чува и сачува молитвама свих српских просветитеља и учитеља.