Увођење у дужност парохијског ђакона у Србобрану

У уторак, 21. августа / 3. септембра 2024. године, у Светобогојављенском храму у Србобрану, вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење протонамесника Горана Ранисављевића и презвитера Србољуба Срдића, парохa србобранских, као и ђакона Ивана Костића.

По завршетку вечерњег богослужења, протојереј Владислав Пајић је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се новорукоположени ђакон Иван Костић поставља за парохијског ђакона при Светобогојављенском храму у Србобрану. Прота Владислав и презвитер Србољуб Срдић, настојатељ Светобогојављенског храма, пожелели су ђакону Ивану срећан и благословен рад на новој дужности која му је поверена. Ђакон Иван је заблагодарио Господу и Његовом Високопреосвештенству Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаној части и поверењу, а сабраном верном народу на срдачном дочеку.