Прослава светог Рафаила Шишатовачког у Дероњама

У уторак, 21. августа / 3. септембра 2024. године, на празник Светог Рафаила Шишатовачког, у храму Светог архангела Михаила у Дероњама, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење протонамесника Милића Добросављевића, пароха дероњског. По прочитаном јеванђелском зачалу, вернима се пригодном беседом обратио отац Драгољуб који је говорио о страдалницима за Христа у српском народу, истичући улогу и значај светог свештеномученика Рафаила као верног и непоколебљивог чувара вере у Живога Бога.

У наставку свете Литургије служен је молебан светом свештеномученику Рафаилу Шишатовачком, а потом је извршен чин благосиљања славских дарова, које је принела породица Тодора Живкова из Дероња. Кумство за наредну годину је преузео Сава Живков из Дероња. По завршетку богослужења, у просторијама Удружења ликовне колоније ,,Свети Рафаило Шишатовачкиˮ у Дероњама, извршен је чин освећења нових икона са овогодишњег сазива Ликовне колоније, а потом је одржан пригодан уметнички програм и трпеза љубави у просторијама Црквене општине у Дероњама.