Храмовна слава у Бачком Градишту

У понедељак, 6/19. августа 2024. године, на празник Преображења Господњег, прослављена је храмовна слава у Бачком Градишту. Празничним бденијем је началствовао протонамесник Горан Ранисављевић, парох србобрански, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Илија Проле, умировљени свештеник, уз саслужење протонамесника Владимира Маркова, пароха каћког. Отац Владимир је произнео надахнуту празничну беседу о значају празника, нагласивши да је циљ хришћанског живота непрестано преображење човеково и узрастање у Христу Господу кроз светотајински живот Цркве.

Вечерњим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Славко Пајовић, парох госпођиначки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. На крају вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које су принели чланови породице г. Бранислава Татића, овогодишњи славски кумови. Кумство за следећу годину преузео је г. Дејан Клајић.