Свеноћно бденије у Суботици

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у уторак, 31. јула / 13. августа 2024. године, у навечерје празника Светих мученика Макавеја, у храму Светог Нектарија Егинског у суботичком насељу Прозивка, служено је свеноћно бденије са светом Литургијом.

Светом Литургијом је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење свештенства и ђаконства архијерејског намесништва суботичког. На крају молитвеног сабрања, отац Вељко је захвалио свештеницима на служењу свете Литургије, а верном народу на труду и жртви исказаном кроз учешће у богослужењима.

Служењем свеноћног бденија и свете Литургије, отпочела је овогодишња манифестација „Богородичини даниˮ у Суботици.