Слава параклиса Светог деспота Стефана Високог у касарни у Бачкој Тополи

Престони празник параклиса при касарни у Бачкој Тополи, посвећеног Светом деспоту Стефану Високом, прослављен је у четвртак, 19. јула / 1. августа 2024. године. Прослава празника отпочела је бденијем које је служио протонамесник Љубиша Човић, надлежни војни свештеник и капетан прве класе 17. механизованог батаљона.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. У проповеди по прочитаној јеванђелској перикопи, презвитер Лазар Ђачић, парох палићки, поучио је сабране о  важности непрестане духовне будности и подвига добровољног самоодрицања због љубави према Богу и ближњима, што чини сâму суштину војничког позива. Светој Литургији су присуствовали пуковник Борислав Крњајић, Начелник штаба Команде Прве бригаде копнене војске, потпуковник Адам Хорват, командант Гарнизона Бачка Топола, многобројна војна лица и гости. После заамвоне молитве, презвитер Милан Цирар, парох деспотовачки, началствовао је чином благосиљања славских дарова, које је са својом породицом принео мајор Душан Алимпић. Кумство за наредну годину прихватио је заставник Горан Грујић. По завршетку богослужења, надлежни војни свештеник је заблагодарио свима који су дали свој допринос достојној прослави крсног имена војне капеле.