Најава: Научни скуп „Злочини у Бачкој 1941 – 1944ˮ

Са благословом Епископа бачког др Иринеја, Епархија бачка – Управа Саборног храма у Новом Саду, у сарадњи са Црквеном општином чурушком, и Центар за историјска истраживања при Одсеку за историју Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, организују дводневни научни скуп на тему „Злочини у Бачкој 1941 – 1944ˮ, који ће бити одржан 30. септембра и 1. октобра 2023. године у Историјском архиву Града Новог Сада и у дворани Светосавског дома у Чуругу.

Циљ скупа је да се интердисциплинарно проуче злочини који су почињени на територији Бачке током Другог светског рата, са посебним освртом на страдање Српске Православне Цркве. Области које ће бити обухваћене радом научног скупа јесу историја, историја Цркве, теологија, право, наука о књижевности, историја уметности, архивистика, музеологија, али и све друге сродне и блиске области и научне дисциплине које могу дати допринос што ширем и свеобухватнијем проучавању Погрома у Бачкој у периоду 1941 – 1944. године.

Програм скупа

Књига сажетака