Пасхално јутрење и Васкршња Литургија у Саборном храму у Новом Саду

У недељу  15/28. априла 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, служио је Пасхалну јутарњу службу и началствовао Евхаристијским сабрањем мноштва верног народа Божјег у Саборном храму у Новом Саду, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког Исихија, братства Саборног храма и новосадских ђакона.
                    У  Богослужењу Православне Цркве, не постоји служба  величанственија и упечатљивија од Богослужења празника Пасхе. Пасхално Богослужење представља велелепну гозбу, коју је Господ уготовио свима онима који притичу под благодатну сеницу Његовог дома. Верујући људи током свете ноћи ове и светог дана овог са посебном снагом осећају светлу радост Васкрсења Христовог, која се изобилно излива. У овој ноћи, ноћи Васкрсења Христовог, отварамо своја срца за сусрет са Оним који је нас ради пострадао, умро и васкрсао. Он ће ући и испунити наш живот Собом и Својом светлошћу, преображавајући наше душе.
               Васкршњу честитку, Архиепископа Пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског Господина Иринеја и свих архијереја Српске Православне Цркве, упућену свештенству, монаштву и свима синовима и кћерима наше свете Цркве, прочитао је архијерејски намесник новосадски први, протопрезвитер-ставрофор Миливој Mијатов, сабрат Светогеоргијевског храма.
              Слово светог Јована Златоуста пред причешће верног народа Божјег, прочитао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј.
         Светој Литургији су присуствовали градоначелник града Новог Сада господин Милош Вучевић са најближим сарадницима и директор новосадске Гимназије Јован Јовановић Змај господин Радивоје Стојковић.

Нови Сад
Информативна служба Епархије бачке