Поштовани посетиоци нашег сајта,

обавештавамо вас да ће интернет портал Епархије бачке бити активан још неки временски период. Најважније вести, најаве догађаја, интервјуи, предавања и све остале новине доступне су на новом сајту Информативне службе Епархије бачке https://eparhijabacka.info/

Наша света Црква молитвено прославља празник Успенија Пресвете Богомајке у среду, 28. августа 2019. године. Највећем Богородичином празнику претходио је двонедељни пост.
По благослову Његове Светости Патријарха московског и све Русије г. Кирила, и на његов позив, Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј налази се на поклоничком путовању светињама на северу Русије. Часну пратњу владике Иринеја чине: епископи моравички Антоније и мохачки Исихије, као и протопрезвитер Владан Симић, секретар Епископа бачког.
Владика Иринеј: „Будимо судеоници Христовога Преображења, сарађујмо са
Његовом љубављу и благодаћу, како би и наше биће, наш живот, били у Њему преображени“.
Владика Иринеј: „Свако од нас је учесник свете Литургије. Сви саслужујемо, нема немих и пасивних посматрача“.